Recent posts

Recent comments

Hej hej på er alla!

Posted on March 3, 2008 22:54 by Andreas

 

Som för många andra i laget så är detta första gången jag bloggar..ska bli kul, men lite svårt!

Kan börja med att gå igenom en typisk måndag med er...

Klockan ringer 05.30, då har jag 30 min på mig att äta och göra morgontoaletten innan jag ska infinna mig på arbetet. Och när dom andra i laget har sin första träning för dagen, då har jag redan ätit frukost för andra gången...livet som trucker är hårt ;) 

 Jag slutar jobbet vid tre-tiden och sen är det raka vägen hem till soffan, för en liten nap innan träningen!

som ni kanske förstår så varken hinner eller orkar jag att göra så mycket mer än så, så därför hoppas jag att det är okay om jag låter fantasin flöda och skriver påhittade berättelser för er, för i mitt verkliga liv händer set zip, nada å så vidare ... WinkNää riktigt så tragiskt är de kanske inte!

hmm annars...

På tränigen idag så gick vi igenom hur uppsala spelar och de känns som vi har bra koll på hur dom spelar, vi har förlorat bägge matcherna mot dom så en seger imorgon skulle sitta fint!  

håll tummarna för oss imorgon gott folk, så ska vi göra vårt bästa för att vinna...

Kan bli ett sent innlägg imorgon men lovar att hålla er underrättade.

Mvh Andreas 

 

 

Currently rated 4.9 by 11 people

  • Currently 4.909091/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Related posts

Comments

March 4. 2008 18:19

Oliver edholm

Tja alla i Borås basket jag skulle väldigt gärna vilja kolla lite mer på era matcher båda borta och hemma matcher!


Lycka till nu alla i Borås Basket Jag håller tummarna idag!!


Ses på fredag!

Oliver edholm se