Kommande matcher



Serie Hemmalag Bortalag Datum Arena
HU18/U17A Höst Kungsbacka Basket Borås Basket Fredag 02 Oktober
18:00
Kollahallen
Damer div. 2 Borås Basket Kvarnby Basket Lördag 03 Oktober
10:00
Kyllaredshallen
DU18/U17A Höst Lundby Basket Borås Basket Lördag 03 Oktober
11:30
Brunnsboskolans Idh
DU14A Höst Borås Basket Kvarnby Basket Lördag 03 Oktober
12:15
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Västra Hisingen Basket Borås Viktor Lördag 03 Oktober
13:30
Sjumilahallen
Träningsmatch Herr Norrköping Dolphins Borås Basket Lördag 03 Oktober
16:15
Karlbergshallen
DU15B Höst Varbergs Basket Borås Basket Söndag 04 Oktober
10:00
Peders Skrivares IH
HU14B Höst Marbo Basket Borås Basket Söndag 04 Oktober
11:00
Kinnahallen
Träningsmatch Herr Södertälje BBK Borås Basket Söndag 04 Oktober
12:15
Karlbergshallen
HU13B Höst Länghems Basket Borås Basket Söndag 04 Oktober
13:00
Länghems Idrottshall
BED Borås Basket Djurgården Basket Söndag 04 Oktober
16:00
Boråshallen
HU16B Höst Ytterby IS Borås Basket Svart Söndag 04 Oktober
17:00
Sparråshallen
HU18/U17A Höst Borås Basket Högsbo Basket Fredag 09 Oktober
19.30
Kyllaredshallen
DU13A Höst Borås Basket Marbo Basket Svart Lördag 10 Oktober
10.00
Kyllaredshallen
DU14A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Lördag 10 Oktober
12.15
Kyllaredshallen
Träningsmatch Herr Borås Basket Fryshuset Lördag 10 Oktober
14.30
Boråshallen
HU14B Höst Borås Basket Varbergs Basket Lördag 10 Oktober
14.30
Kyllaredshallen
BED Västerås Basket Borås Basket Lördag 10 Oktober
16:00
Viksängsskolan
HU16C Höst Borås Basket Orange Kvarnby Basket Lördag 10 Oktober
16.45
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Borås Viktor Borås Basket Lördag 10 Oktober
17.00
Boråshallen
HU16B Höst Borås Basket Svart Karlstad Suns P06 Lördag 10 Oktober
19.00
Kyllaredshallen
HU16B Höst Karlstad Suns P06 Borås Basket Svart Söndag 11 Oktober
10.00
Kyllaredshallen
DU15B Höst Borås Basket Ale Basket Söndag 11 Oktober
12.15
Kyllaredshallen
BED Norrköping Dolphins Borås Basket Söndag 11 Oktober
13:00
Stadium Arena B
Damer div. 2 Lerum Basket Borås Basket Söndag 11 Oktober
14.00
Lerums Arena B
HU13B Höst Borås Basket KFUM Göteborg Blå Söndag 11 Oktober
14.30
Kyllaredshallen
HU19 Höst Borås Basket Varbergs Basket Söndag 11 Oktober
16.45
Kyllaredshallen
HU19 Höst Högsbo Basket Borås Basket Fredag 16 Oktober
19.30
Gothia Arena 3
Herrar div. 2 Borås Basket Högsbo Basket Lördag 17 Oktober
10.00
Kyllaredshallen
DU15B Höst Borås Basket TBBK Lördag 17 Oktober
12.15
Kyllaredshallen
HU14B Höst Kullavik Basket Borås Basket Lördag 17 Oktober
14.15
Kullavikshallen
BED Borås Basket Norrköping Dolphins Lördag 17 Oktober
16:00
Boråshallen
Herrar div. 2 Onsala Pirates Borås Viktor Lördag 17 Oktober
16.00
Kollahallen
Damer div. 2 Chalmers Hanniball Basket Borås Basket Lördag 17 Oktober
16.30
Landala Sporthall
DU14A Höst Ytterby IS Borås Basket Söndag 18 Oktober
13.00
Sparråshallen
HU18/U17A Höst KFUM Göteborg Borås Basket Söndag 18 Oktober
16.30
Idrottshögskolan
SBL Köping Stars Borås Basket Tisdag 20 Oktober
18:34
Karlbergshallen
HU13B Höst Lerum Basket Borås Basket Lördag 24 Oktober
09.30
Lerums Arena C
Damer div. 2 Borås Basket Högsbo Basket Lördag 24 Oktober
10.00
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Hammarkullen Basket Borås Basket Lördag 24 Oktober
12.00
Hammarkullehallen
Herrar div. 2 Borås Viktor Högsbo Basket Lördag 24 Oktober
12.15
Kyllaredshallen
HU18/U17A Höst Onsala Pirates BBK Borås Basket Lördag 24 Oktober
18.00
Kollahallen
DU18/U17B Höst Borås Basket Hammarkullen Basket Vit Söndag 25 Oktober
10.00
Kyllaredshallen
BED Borås Basket Lobas Söndag 25 Oktober
11:00
Boråshallen
HU16B Höst Högsbo Basket Tigers Borås Basket Svart Söndag 25 Oktober
13.00
Gothia Arena 2
SBL Borås Basket Norrköping Dolphins Söndag 25 Oktober
15:04
Boråshallen
HU16C Höst Länghems Basket Borås Basket Orange Tisdag 27 Oktober
18.30
Länghems Idrottshall
DU13A Höst Länghems Basket Borås Basket Onsdag 28 Oktober
18.30
Länghems Idrottshall
BED Lobas Borås Basket Lördag 31 Oktober
15:30
Pilängshallen
SBL Jämtland Basket Borås Basket Lördag 31 Oktober
20:04
Östersunds Sporthall
BED IK Eos Utveckling Borås Basket Söndag 01 November
12:00
Eoshallen A
SBL Borås Basket KFUM Fryshuset Basket Tisdag 03 November
19:04
Boråshallen
SBL BC Luleå Borås Basket Fredag 06 November
19:04
Luleå Energi Arena
HU19 Höst Borås Basket Lundby Basket Lördag 07 November
10.00
Kyllaredshallen
HU13B Höst Marbo Basket Svart Borås Basket Lördag 07 November
12.00
Kinnahallen
HU16C Höst Borås Basket Orange Varbergs Basket Lördag 07 November
12.15
Kyllaredshallen
HU14B Höst Borås Basket Karlstad Suns Lördag 07 November
14.30
Kyllaredshallen
DU15B Höst Hammarkullen Basket Borås Basket Lördag 07 November
16.00
Hammarkullehallen
Herrar div. 2 Marbo Basket Borås Viktor Lördag 07 November
16.00
Kinnahallen
Herrar div. 2 Borås Basket Chalmers Hanniball Basket Söndag 08 November
12.15
Kyllaredshallen
DU18/U17B Höst Högsbo Basket Tigers Borås Basket Söndag 08 November
13.00
Gothia Arena 3
DU13A Höst Borås Basket Kvarnby Basket Grön Söndag 08 November
14.30
Kyllaredshallen
DU14A Höst Borås Basket Högsbo Basket Lions Söndag 08 November
16.45
Kyllaredshallen
Damer div. 2 KFUM Göteborg Borås Basket Söndag 08 November
18.30
Idrottshögskolan
SBL Södertälje BBK Borås Basket Måndag 09 November
19:04
Täljehallen
HU13B Höst Kvarnby Basket Borås Basket Lördag 14 November
10.30
Sörgårdshallen
HU16B Höst KFUM Göteborg Blå Borås Basket Svart Lördag 14 November
14.30
Idrottshögskolan
BED Borås Basket Marbo Basket Lördag 14 November
15:00
Boråshallen
HU19 Höst KFUM Göteborg Borås Basket Lördag 14 November
16.30
Idrottshögskolan
SBL Borås Basket Umeå BSKT Lördag 14 November
19:04
Boråshallen
DU14A Höst Borås Basket Marbo Basket Vit Söndag 15 November
10.00
Kyllaredshallen
Damer div. 2 Borås Basket Onsala Pirates BBK Söndag 15 November
12.15
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 GCB Borås Basket Söndag 15 November
13.30
Landala Sporthall
Herrar div. 2 Borås Viktor Hammarkullen Basket Söndag 15 November
14.30
Kyllaredshallen
HU14B Höst Högsbo Basket P08 Borås Basket Söndag 15 November
15.00
Gothia Arena 3
DU18/U17B Höst Lindome Basket Borås Basket Söndag 15 November
15.30
Skånhällahallen
HU16C Höst Kungsbacka Basket Borås Basket Orange Söndag 15 November
16.30
Kollahallen
DU13A Höst Borås Basket Bosna IF Lördag 21 November
10.00
Kyllaredshallen
HU16C Höst Borås Basket Orange KFUM Göteborg Vit Lördag 21 November
12.15
Kyllaredshallen
DU14A Höst Kvarnby Basket Borås Basket Lördag 21 November
12.30
Sörgårdshallen
Herrar div. 2 Borås Basket BK Göteborg Lördag 21 November
14.30
Kyllaredshallen
SBL Borås Basket Nässjö Basket Lördag 21 November
19:04
Boråshallen
Herrar div. 2 Stenungsunds BK Borås Viktor Söndag 22 November
18.00
Stenungsunds Arena
HU13B Höst Borås Basket Länghems Basket Lördag 28 November
10.00
Kyllaredshallen
DU15B Höst Borås Basket Kvarnby Basket Lördag 28 November
12.15
Kyllaredshallen
HU14B Höst Borås Basket Arvika Basket P14 Lördag 28 November
14.30
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Västra Hisingen Basket Borås Basket Lördag 28 November
15.30
Sjumilahallen
HU18/U17A Höst Borås Basket Kungsbacka Basket Lördag 28 November
16.45
Kyllaredshallen
DU13A Höst Högsbo Basket Lions Borås Basket Lördag 28 November
18.00
Gothia Arena 1
DU18/U17B Höst Borås Basket Lundby Basket Söndag 29 November
10.00
Kyllaredshallen
Damer div. 2 Sätila Basket Borås Basket Söndag 29 November
11.00
Sätilahallen
HU16B Höst Borås Basket Svart Ytterby IS Söndag 29 November
12.15
Kyllaredshallen
BED RIG Mark Borås Basket Söndag 29 November
13:00
Kinnahallen
HU19 Höst Borås Basket Marbo Basket Söndag 29 November
14.30
Kyllaredshallen
HU16C Höst Sätila Basket Borås Basket Orange Söndag 29 November
15.00
Sätilahallen
Herrar div. 2 Borås Viktor Chalmers Hanniball Basket Söndag 29 November
16.45
Kyllaredshallen
SBL Borås Basket BC Luleå Fredag 04 December
19:04
Boråshallen
Damer div. 2 Borås Basket Sätila Basket Lördag 05 December
10.00
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Borås Basket Onsala Pirates Lördag 05 December
12.15
Kyllaredshallen
DU14A Höst Onsala Pirates BBK Borås Basket Lördag 05 December
14.00
Kollahallen
Herrar div. 2 Kvarnby Basket Borås Viktor Lördag 05 December
18.30
Sörgårdshallen
HU18/U17A Höst Högsbo Basket Borås Basket Söndag 06 December
11.00
Gothia Arena 2
HU13B Höst KFUM Göteborg Blå Borås Basket Söndag 06 December
12.30
Idrottshögskolan
HU14B Höst Stenungsunds BK Borås Basket Söndag 06 December
12.30
Stenungsunds Arena
DU15B Höst KFUM Göteborg Vit Borås Basket Söndag 06 December
16.30
Idrottshögskolan
SBL KFUM Fryshuset Basket Borås Basket Måndag 07 December
19:04
Fryshuset
Damer div. 2 Onsala Pirates BBK Borås Basket Fredag 11 December
20.00
Kollahallen
SBL Borås Basket Umeå BSKT Lördag 12 December
19:04
Boråshallen
DU13A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Lördag 12 December
10.00
Kyllaredshallen
DU18/U17B Höst Hammarkullen Basket Vit Borås Basket Lördag 12 December
10.00
Hammarkullehallen
DU14A Höst Borås Basket Ytterby IS Lördag 12 December
12.15
Kyllaredshallen
HU18/U17A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Lördag 12 December
14.30
Kyllaredshallen
Herrar div. 2 Marbo Basket Borås Basket Lördag 12 December
15.00
Kinnahallen
Herrar div. 2 Borås Viktor GCB Lördag 12 December
16.45
Kyllaredshallen
HU13B Höst Borås Basket Lerum Basket Söndag 13 December
10.00
Kyllaredshallen
HU14B Höst Borås Basket Partille Basket Söndag 13 December
12.15
Kyllaredshallen
HU16B Höst Borås Basket Svart Högsbo Basket Tigers Söndag 13 December
14.30
Kyllaredshallen
HU19 Höst Borås Basket Västra Hisingen Basket Söndag 13 December
16.45
Kyllaredshallen
BED Borås Basket Wetterbygden Sparks Söndag 13 December
17:00
Boråshallen
Herrar div. 2 Kortedala BBK Borås Viktor Torsdag 17 December
20.15
Gärdsåsskolan
DU18/U17B Höst Borås Basket Högsbo Basket Tigers Lördag 19 December
10.00
Kyllaredshallen
HU13B Höst Borås Basket Marbo Basket Svart Lördag 19 December
12.15
Kyllaredshallen
BED Brahe Basket Borås Basket Lördag 19 December
18:00
Huskvarna Sporthall
SBL Jämtland Basket Borås Basket Lördag 19 December
20:04
Östersunds Sporthall
Damer div. 2 Borås Basket KFUM Göteborg Söndag 20 December
10.00
Kyllaredshallen
DU14A Höst Högsbo Basket Lions Borås Basket Söndag 20 December
15.00
Gothia Arena 2
BED Borås Basket Huddinge Basket Söndag 20 December
16:00
Boråshallen
Herrar div. 2 Borås Basket Stenungsunds BK Söndag 20 December
16.45
Kyllaredshallen
SBL Borås Basket Köping Stars Söndag 27 December
19:04
Boråshallen
SBL Södertälje BBK Borås Basket Tisdag 05 Januari
19:04
Täljehallen
BED Marbo Basket Borås Basket Lördag 09 Januari
16:00
Kinnahallen
SBL Borås Basket Norrköping Dolphins Lördag 09 Januari
19:04
Boråshallen
SBL Nässjö Basket Borås Basket Fredag 15 Januari
19:04
Nässjö Sporthall
BED Borås Basket Västerås Basket Lördag 16 Januari
16:00
Boråshallen
SBL BC Luleå Borås Basket Fredag 22 Januari
19:04
Luleå Energi Arena
SBL Borås Basket KFUM Fryshuset Basket Tisdag 26 Januari
19:04
Boråshallen
SBL Umeå BSKT Borås Basket Fredag 29 Januari
19:04
Umeå Energi Arena
BED Djurgården Basket Borås Basket Lördag 30 Januari
17:00
Vintervikens sph
BED Huddinge Basket Borås Basket Söndag 31 Januari
15:00
Stuvstahallen
SBL Köping Stars Borås Basket Tisdag 02 Februari
18:34
Karlbergshallen
SBL Borås Basket Södertälje BBK Måndag 08 Februari
19:04
Boråshallen
SBL Norrköping Dolphins Borås Basket Fredag 12 Februari
19:04
Stadium Arena A
BED Borås Basket Brahe Basket Söndag 14 Februari
18:00
Boråshallen
BED Borås Basket IK Eos Utveckling Söndag 21 Februari
16:00
Boråshallen
BED Borås Basket RIG Mark Lördag 27 Februari
15:00
Boråshallen
SBL Borås Basket Nässjö Basket Lördag 27 Februari
19:04
Boråshallen
SBL Borås Basket BC Luleå Måndag 08 Mars
19:04
Boråshallen
SBL Norrköping Dolphins Borås Basket Fredag 12 Mars
19:04
Stadium Arena A
BED Wetterbygden Sparks Borås Basket Söndag 14 Mars
12:00
Sandahallen
SBL KFUM Fryshuset Basket Borås Basket Tisdag 16 Mars
19:04
Fryshuset
SBL Borås Basket Södertälje BBK Fredag 19 Mars
19:04
Boråshallen
SBL Nässjö Basket Borås Basket Måndag 22 Mars
19:04
Nässjö Sporthall
SBL Borås Basket Jämtland Basket Lördag 27 Mars
19:04
Boråshallen
SBL Borås Basket Köping Stars Fredag 02 April
19:04
Boråshallen
SBL Umeå BSKT Borås Basket Tisdag 06 April
19:04
Umeå Energi Arena
SBL Borås Basket Jämtland Basket Fredag 16 April
19:04
Boråshallen
MENY