Kommande matcher

Serie Hemmalag Bortalag Datum Arena
HU15A Höst Kungsbacka Basket Borås Basket Torsdag 18 oktober
18.30
Kollahallen
Herrar div. 2 Borås Viktor Chalmers Hanniball Basket Fredag 19 oktober
19.00
Erikslundshallen
DU13A Höst KFUM Göteborg Borås Basket Lördag 20 oktober
10.30
Idrottshögskolan
HU14A Höst Borås Basket Hammarkullen Basket Lördag 20 oktober
13.00
Engelbrektshallen
DU14A Höst Kvarnby Basket Gul Borås Basket Lördag 20 oktober
13.30
Pedagogen Mölndal
DU15B Höst Lundby Basket Borås Basket Lördag 20 oktober
15.30
LG-hallen
HU19A Höst Västra Hisingen Basket Borås Basket Lördag 20 oktober
15.30
Sjumilahallen
HU17C Höst Kvarnby Basket Borås Basket Svart Lördag 20 oktober
15.30
Pedagogen Mölndal
HU14A Höst Borås Basket Hammarkullen Basket Söndag 21 oktober
10.00
Engelbrektshallen
Herrar div. 2 Borås Basket Hellas Göteborg BBK Söndag 21 oktober
12.00
Engelbrektshallen
HU13A Höst KFUM Göteborg Blå Borås Basket Söndag 21 oktober
14.15
Idrottshögskolan
SBL Herr BC Luleå Borås Basket Söndag 21 oktober
16.04
Luleå Energi Arena
HU17A Höst Lerum BF Svart Borås Basket Orange Söndag 21 oktober
17.30
Dergården
HU17D Höst Borås Basket Vit Lerum BF Vit Onsdag 24 oktober
19.00
Erikslundshallen
SBL Herr Borås Basket Köping Stars Fredag 26 oktober
19.04
Boråshallen
HU13A Höst Borås Basket Kvarnby Basket Dragons Lördag 27 oktober
11.00
Engelbrektshallen
DU15B Höst Borås Basket Lundby Basket Lördag 27 oktober
13.00
Engelbrektshallen
Herrar div. 2 Borås Viktor GCB Lördag 27 oktober
15.00
Engelbrektshallen
Herrar div. 2 Chalmers Hanniball Basket Borås Basket Lördag 27 oktober
16.30
Landala Sporthall
DU14A Höst Borås Basket Bosna IF Lördag 27 oktober
17.00
Engelbrektshallen
HU17C Höst Borås Basket Svart Stenungsunds BK Söndag 28 oktober
12.00
Engelbrektshallen
HU14A Höst Högsbo Basket Lions Borås Basket Söndag 28 oktober
13.00
Gothia Arena 2
Damer div. 2 Borås Basket Högsbo Basket Söndag 28 oktober
17.00
Almåshallen
SBL Herr Nässjö Basket Borås Basket Tisdag 30 oktober
19.04
Nässjö Sporthall
HU17A Höst Borås Basket Orange KFUM Göteborg Blå Onsdag 31 oktober
19.00
Erikslundshallen
SBL Herr Uppsala Basket Borås Basket Fredag 2 november
19.04
Fyrishov
HU19A Höst Borås Basket Stenungsunds Basket Söndag 4 november
12.00
Engelbrektshallen
SBL Herr Borås Basket Umeå BSKT Tisdag 6 november
19.04
Boråshallen
Herrar div. 2 Borås Basket Borås Viktor Onsdag 7 november
19.00
Erikslundshallen
HU17A Höst Högsbo Basket Tigers Borås Basket Orange Fredag 9 november
19.30
Gothia Arena
HU19A Höst Onsala Pirates BBK Borås Basket Fredag 9 november
20.00
Kollahallen
HU13A Höst Borås Basket Marbo Basket Lördag 10 november
11.00
Engelbrektshallen
HU15A Höst Borås Basket KFUM Göteborg Lördag 10 november
13.00
Engelbrektshallen
DU14A Höst Onsala Pirates BBK Borås Basket Lördag 10 november
14.15
Kollahallen
DU13A Höst Borås Basket Kvarnby Basket Lördag 10 november
15.00
Engelbrektshallen
SBL Herr Jämtland Basket Borås Basket Fredag 11 november
19.34
Östersunds Sporthall
DU15B Höst Borås Basket Lindome Basket Söndag 11 november
10.00
Engelbrektshallen
HU14A Höst Borås Basket Trollhättan BBK Söndag 11 november
12.00
Engelbrektshallen
HU17C Höst Borås Basket Svart Västra Hisingen Basket Söndag 11 november
14.00
Engelbrektshallen
DU17A Höst Arvika Basket Borås Basket Söndag 11 november
16.00
Engelbrektshallen
Damer div. 2 Kvarnby Basket Borås Basket Söndag 11 november
18.30
Aktiviteten A-hallen
SBL Herr Borås Basket Wetterbygden Stars Onsdag 14 november
19.04
Boråshallen
HU14A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Lördag 17 november
11.00
Engelbrektshallen
HU15A Höst Högsbo Basket Lions Borås Basket Lördag 17 november
14.00
Gothia Arena 1
DU13A Höst Marbo Basket Borås Basket Söndag 18 november
13.00
Kinnahallen
HU17C Höst Ale Basket Borås Basket Svart Söndag 18 november
15.40
Ledethallen
SBL Herr Borås Basket Södertälje Kings Tisdag 20 november
19.04
Boråshallen
DU15B Höst Borås Basket Högsbo Basket Tigers Onsdag 21 november
19.00
Erikslundshallen
Herrar div. 2 Borås Viktor BK Göteborg Fredag 23 november
19.00
Erikslundshallen
SBL Herr Norrköping Dolphins Borås Basket Fredag 23 november
19.04
Stadium Arena A
Herrar div. 2 Borås Basket Marbo Basket Lördag 24 november
11.00
Engelbrektshallen
HU17A Höst Borås Basket Orange Högsbo Basket Lions Lördag 24 november
13.00
Engelbrektshallen
DU14A Höst Bosna IF Borås Basket Lördag 24 november
13.20
Sandeklevshallen
HU19A Höst Borås Basket Marbo Basket Lördag 24 november
17.00
Engelbrektshallen
HU14A Höst KFUM Göteborg Borås Basket Söndag 25 november
12.30
Idrottshögskolan
HU17D Höst Hammarö Basket Borås Basket Vit Söndag 25 november
15.00
Erikslundshallen
Damer div. 2 Borås Basket Marbo Basket Söndag 25 november
17.00
Almåshallen
DU17A Höst Borås Basket Lerum BF Svart Onsdag 28 november
19.00
Erikslundshallen
Damer div. 2 Onsala Pirates BBK Borås Basket Fredag 30 november
18.00
Kollahallen
DU14A Höst Borås Basket Kvarnby Basket Gul Lördag 1 december
11.00
Engelbrektshallen
DU17A Höst Marbo Basket F03 Borås Basket Lördag 1 december
11.30
Kinnahallen
HU15A Höst Arvika Basket Borås Basket Lördag 1 december
13.00
Engelbrektshallen
HU17D Höst Högsbo Basket Panthers Borås Basket Vit Lördag 1 december
13.30
Gothia Arena 1
DU13A Höst Onsala Pirates BBK Borås Basket Lördag 1 december
14.15
Kollahallen
HU14A Höst Hammarkullen Basket Borås Basket Lördag 1 december
15.30
Hammarkullehallen
HU17C Höst Marbo Basket Borås Basket Svart Söndag 2 december
08.45
Kinnahallen
HU13A Höst Högsbo Basket Lions Borås Basket Söndag 2 december
11.00
Gothia Arena 3
HU17A Höst KFUM Göteborg Blå Borås Basket Orange Söndag 2 december
16.00
Idrottshögskolan
Herrar div. 2 Stenungsunds BK Borås Basket Söndag 2 december
16.30
Stenungsunds Arena
Herrar div. 2 Trollhättan BBK Borås Viktor Söndag 2 december
17.20
Älvhögsborg B-hallen
HU19A Höst Borås Basket Hammarkullen Basket Onsdag 5 december
19.00
Erikslundshallen
SBL Herr Borås Basket BC Luleå Torsdag 6 december
19.04
Boråshallen
Herrar div. 2 Borås Viktor Kortedala BBK Fredag 7 december
19.30
Erikslundshallen
DU14A Höst Kullavik Basket Borås Basket Lördag 8 december
10.45
Kullavikshallen
HU13A Höst Borås Basket KFUM Göteborg Blå Lördag 8 december
11.00
Engelbrektshallen
Herrar div. 2 Borås Basket Trollhättan BBK Lördag 8 december
13.00
Engelbrektshallen
HU17C Höst Borås Basket Svart Kvarnby Basket Lördag 8 december
17.00
Engelbrektshallen
HU14A Höst Borås Basket Högsbo Basket Lions Söndag 9 december
10.00
Engelbrektshallen
HU17A Höst Borås Basket Orange Lerum BF Svart Söndag 9 december
12.00
Engelbrektshallen
Damer div. 2 Borås Basket Sätila Basket Söndag 9 december
17.00
Almåshallen
SBL Herr Köping Stars Borås Basket Tisdag 11 december
19.04
Karlbergshallen
HU17A Höst Borås Basket Orange Högsbo Basket Tigers Onsdag 12 december
19.30
Erikslundshallen
SBL Herr Borås Basket Nässjö Basket Fredag 14 december
19.04
Boråshallen
DU13A Höst Borås Basket Hammarkullen Baket Lördag 15 december
11.00
Engelbrektshallen
HU13A Höst Kvarnby Basket Dragons Borås Basket Lördag 15 december
12.30
Pedagogen Mölndal
DU14A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Lördag 15 december
13.00
Engelbrektshallen
Herrar div. 2 Borås Basket GCB Lördag 15 december
15.00
Engelbrektshallen
DU17A Höst Borås Basket Nässjö Basket Söndag 16 december
10.00
Engelbrektshallen
HU15A Höst Borås Basket Onsala Pirates BBK Söndag 16 december
12.00
Engelbrektshallen
HU17C Höst Stenungsunds BK Borås Basket Svart Söndag 16 december
12.30
Stenungsunds Arena
DU15B Höst Lundby Basket Borås Basket Söndag 16 december
13.00
LG-hallen
Damer div. 2 BK Göteborg Borås Basket Söndag 16 december
13.00
Gothia Arena 2
HU14A Höst Trollhättan BBK Borås Basket Söndag 16 december
14.20
Älvhögsborg B-hallen
HU17D Höst Lerum BF Vit Borås Basket Vit Söndag 16 december
15.30
Dergården
Herrar div. 2 Stenungsunds BK Borås Viktor Söndag 16 december
16.30
Stenungsunds Arena
HU19A Höst KFUM Göteborg Borås Basket Söndag 16 december
17.45
Idrottshögskolan
Herrar div. 2 Marbo Basket Borås Viktor Måndag 17 december
19.00
Kinnahallen
SBL Herr BC Luleå Borås Basket Tisdag 18 december
19.04
Luleå Energi Arena
Herrar div. 2 BK Göteborg Borås Basket Onsdag 19 december
20.30
Gothia Arena 2
SBL Herr Borås Basket Uppsala Basket Torsdag 27 december
19.04
Boråshallen
SBL Herr Umeå BSKT Borås Basket Söndag 30 december
19.34
Umeå Energi Arena
DU15B Höst Borås Basket Högsbo Basket Tigers
SBL Herr Borås Basket Södertälje Söndag 3 mars
19.34
Boråshallen
MENY