NetOnNet ny huvudsponsor till Borås Basket

NetOnNet ny huvudsponsor till Borås Basket

Sveriges ledande internetbutik för hemelektronik NetOnNet har blivit huvudsponsorer till Borås Basket.

Borås Basket som gjorde comeback i Basketligan föregående säsong fortsätter att satsa mot att bli ett etablerat ligalag med ambition att om några år spela internationellt.
Svenska Basketbollförbundets utmärkelse som Årets lyft tilldelades Borås Basket efter debutsäsongen.
 
 ”Det är med stor glädje vi kan meddela att NetOnNet har blivit huvudsponsorer för Borås Basket” säger Jonas Larsson, sportchef i Borås Basket och tillägger ”NetOnNets engagemang ger oss en trygghet att arbeta vidare mot vår målsättning att bli ett etablerat Ligalag. Att NetOnNet dessutom är en nationellt välkänt företag med huvudkontor i Borås är en bonus”.
 
 ”Borås Basket har visat att man kommit till eliten för att stanna. Vi har blivit imponerade av föreningens verksamhet som innehåller allt från socialt engagemang, integrationsverksamhet, ungdomslag, dam- och herrverksamhet samt ett slagkraftigt elitlag” säger Anders Halvarsson, vd och huvudägare till NetOnNet. ”Vi tror på denna satsning och har en samsyn i klubbens kärnvärden Glädje, Framåtanda och Engagemang”.
Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone
 
Boråshallen / Kansli
(Bockasjögatan 2 Borås)
Bodahallen
(Milstensgatan 25 507 42 Borås)
Sjöbohallen
(Nolhagagatan 7 506 43 Borås)
Björkängshallen
(Klinikvägen 504 57 Borås)
Hestrahallen
(Hestra ringväg 6 504 70 Borås)
Almåshallen
(Västra Nygatan 20 504 38 Borås)
Erikslundshallen
(Campinggatan 1 506 40 Borås)
Engelbrektshallen
(Engelbrektsgatan 14, 506 36 Borås)
Daltorpshallen
(Stora Tvärgränd 1, 504 33 Borås)

Hitta till våra baskethallar

Klicka här